БНР | 28.10.2020 03:50:56 | 158

Еврошампионът Байерн спечели трудно с Москва с 2:1

Носителят на трофея в Шампионска лига Байерн (Мюнхен) спечели трудно с 2:1 при гостуването на Локомотив Москва в среща от група А на турнира.

Московчани започнаха мотивирани и още в третата минута можеше да поведат, но Смолов пропусна от чиста ситуация.
Байерн откри резултата в 13-а минута след великолепна триходова акция завършила с пас на Павар от въздуха към Леон Горецка, който от движение матира вратаря на Локомотив.

Комбинацията явно е заучена от баварците, които я повториха в 25-а минута, като Павар отново центрира от въздуха, но този път топката срещна гредата след удар на Кингсли74 Коман.

Байерн доминираше, а в средата на втората част реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Роберт Левандовски. След преглеждане на ситуацията с ВАР дузпата бе отменена, а в 70-а минута домакините изравниха с гол на Антон Миранчук след центриране на Зе Луиш. Седем минути по-късно Зе Луиш бе изведен на добра позиция, но стреля в аут. Веднага след това Йошуа Кимих донесе победата на Байерн след прецизен удар пред дъгата на наказателното поле.

В другия ранен мач Шахтьор Донецк и Интер завършиха 0:0. Гостите от Милано имаха териториално превъзходство и редица положения, но Лукаку се отличи с пропуски, а удар на Барела срещна напречната греда. Двубоят в Киев бе ръководен от българския рефер Георги Кабаков.