Fakti.bg | 28.10.2020 19:53:45 | 89

Челси громи в Шампионската лига пред погледа на Абрамович

Челси надви Краснодар с 4:0 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Въпреки разгромния резултат, "сините" определено не изиграха най-добрата си среща. В 14-ата минута Жоржиньо изпусна дузпа, след като топката срещна гредата, но в 37-ата "сините" откриха с гол на Калъм Хъдсън-Одой. През втората част Тимо Вернер бе точен от дузпа и оформи класическия резултат за Челси, а в края на мача Кристиан Пулишич сложи точка на спора.

Своето място в ложите на стадионa бе заел и самият собственик на лондончани - Роман Абрамович. Това бе първият мач на "сините" от година и половина насам, който руският олигарх гледа на живо.

Домакините стартираха ударно и можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Данил Уткин намери пространство на границата на наказателното поле и отправи удар към вратата на Едуард Менди, но новото попълнение на "сините" се справи и улови.

Челси отвърна с мощен удар на Хаким Зиеш, който успя да залъже противниковата отбрана, но ударът му не затрудни Матвей Сафонов.

В 14-ата минута Тимо Вернер бе повален на земята от свой съперник и съдията наду свирката за нарушение. Жоржиньо обаче не се справи с изпълнението от бялата точка, след като ударът му разтресе лявата греда.

Малко по-късно Уткин се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията подмина ситуацията и играта продължи.

В крайна сметка в 37-ата минута Челси откри резултата чрез Калъм Хъдсън-Одой. Английският талант овладя добро подаване и намери пространство на границата на наказателното поле, и с хитър удар преодоля стражът на руснаците и прати топката във вратата му. След преглед с ВАР заради съмнения за засада попадението все пак бе зачетено и "сините" поведоха с 1:0.

Началото на втората част ни направи свидетели на истинска драма в наказателното поле на Челси. Първо мощният удар на Юри Газински разтресе напречната греда на Менди, а след тотално разбъркване последва удар на Мартинович, но вратарят на "сините" се отличи с блестяща намеса и опази вратата си.

Натискът на Краснодар се задържа и след час игра Евгений Гернов отправи удар от воле, но за щастие на гостите той бе неточен.

Челси се посъбуди и в 66-ата минута Хаким Зиеш си освободи пространство и отправи бърз, но твърде лек удар в средата на целта, който бе лесно уловен от Матвей Сафонов.

В 75-ата минута влезлият от пейката Кристиан Пулишич изрита топката към вратата, но тя се удари в ръката на Мартинович, което доведе до втора дузпа за Челси в срещата. Този път зад топката застана Тимо Вернер, който бе безкомпромисен и покачи на 2:0 за "сините".

Краснодар сякаш се отказа да гони дори почетно попадение и десетина минути преди края Хаким Зиеш оформи класическия резултат за Челси в първия си мач като титуляр. Нидерландецът засече добро подаване в наказателното поле и заби топката в долния десен ъгъл на Сафонов, отбелязвайки дебютното си попадение.

В последната минута от редовното време Пулишич окончателно сложи точка на спора. Американският национал бе оставен непокрит в наказателното поле и оформи крайното 4:0.

Така сините оглавиха класирането в своята Група Е и вече имат 4 точки в своя актив. Краснодар, от своя страна, остана с една-единствена точка.