БНР | 29.10.2020 20:08:45 | 210

Лудогорец не успя и срещу ЛАСК – 3:4

Отборът на Лудогорец допусна втора загуба в десета група на турнира по футбол Лига Европа - 3:4 като гост на австрийския ЛАСК (Линц). Мачът премина през доста промени, като разградчани играха близо 20 минути с човек повече. Те изоставаха с 0:2, след това с 1:4, но в крайна сметка стигнаха само до почетното 3:4. Хеттрик за тима на временния треньор Станислав Генчев реализира Елвис Ману, който отбеляза третото попадение от дузпа, която сам си изработи.

В другата среща от групата белгийският Антверп победи Тотнъм с 1:0 и вече има 6 точки.

Срещата в Линц започна кошмарно за българските шампиони и още във 2-ата минута ЛАСК поведе чрез Балич. Огромна грешка в защитата, изоставане на Моци, позволи на Балич да напредне към наказателното поле и след като си нагласи топката за шут прониза Илиев.

В 11-ата минута ситуацията за гостите стана още по-неприятна. При заучено положение след корнер Андреас Грубер бе допуснат да отправи удар и макар и да не бе най-силният възможен топката бе добре насочена в ъгъла на Илиев.

Скоро обаче Лудогорец се върна в срещата. Българите отнеха топката в половината на ЛАСК и Сантана намери непокрития Ману, който сам срещу вратаря хладнокръвно намали на 2:1. При това попадение също имаше идентична грешка в центъра на отбраната, каквато беше и за първото попадение на ЛАСК.

След като намалиха резултата, гостите от България имаха още две добри атаки, които обаче пропуснаха чрез Текпетей и Ману. В 36-ата минута падна трето попадение във вратата на Илиев. Пробив от дясно на Андраде нямаше как да бъде спрян, той центрира и Марко Рагуж от въздуха наказа неориентираната изява на Вердон, вкарвайки красиво за 3:1.

Второто полувреме не се отличаваше кой знае колко като поведение от първото. Въпреки че Станислав Генчев реши да извади Стефан Баджи и да пусне Каули, само две минути по-късно резултатът набъбна на 4:1. Атаката се задържа в полето пред Илиев, като на няколко пъти домакините имаха шанса да нанесат решаващ удар. Това обаче се отдаде на  Балич, който стреля. Ударът му вероятно нямаше да доведе до гол, но след два рикошета във футболисти на Лудогорец, фаталният от които във Вердон, кълбото се озова отново в мрежата на "орлите".

В 67-ата минута Лудогорец върна още един гол и пак негов автор стана Елвис Ману. Както и при първото попадение, Ману избяга от разредената защита на домакините, след като Алекс Сантана му подаде през средата. Нидерландското крило се откъсна и сам срещу вратаря Шлагер намали на 2:4. Но непрестанните атаки в двете посоки не спираха и в 71-ата минута ЛАСК пропусна още един гол чрез Рагуж. Но след като хвана топката Пламен Илиев хвърли веднага топката и даде началото на контраатака. Разредената защита на ЛАСК отново позволи на българският тим да стигне до вратата. Текпетей върна към Ману, чийто удар беше спрян от падналия на тревата Лукас Гъргич с ръка. Съдията Хавиер Естрада отсъди дузпа и изгони австрийския защитник.

Елвис Ману вкара дузпата и намали на 3:4, като по този начин записа хеттрик.

Станислав Генчев нямаше много опции за промяна и пусна Мавис Чибота, а накрая и Жордан Икоко като флангови. Но единствено при едно центриране от корнер българите можеха да стигнат до гол.