Fakti.bg | 29.10.2020 21:53:24 | 193

Жалко! Куп пропуски лишиха ЦСКА от подвиг срещу Рома, "червените" все пак взеха точка

Рома и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от група "А" на Лига Европа, който се игра на "Олимпико" в италианската столица. "Червените" се представиха изключително достойно срещу "джалоросите". Али Соу можеше да донесе победата на ЦСКА през второто полувреме, но направи много сериозен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря на Рома Пау Лопес. ЦСКА спечели първа точка в групата.

Густаво Бусато се наложи да се намесва още във 2-ата минута. Петър Занев изчисти една топка право в краката на Гонсало Вияр, който отправи удар от дистанция, но Бусато плонжира и изби в корнер.

Гол на Крис Смолинг не бе зачетен заради засада в 3-ата минута. Хенрих Мхитарян центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Смолинг бе оставен непокрит и прати топката във вратата на Бусато. Страничният съдия маркира засада, като такава имаше още при подаването към Мхитарян, а след това и при паса на арменеца към бившия играч на Манчестър Юнайтед.

Три минути по-късно Юнус Санкаре подаде към Али Соу, пред когото се откри пространство и стреля, но много неточно в аут. В 7-ата минута Джером Синклер подаде към Али Соу, който финтира Кристанте и стреля от границата на наказателното поле на Рома, но встрани от левия стълб на вратата на Пау Лопес.

Леонардо Спинадзола отправи много коварен удар в 16-ата минута, но Густаво Бусато се намеси и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, Федерико Фасио стреля с глава, но встрани от десния стълб на вратата на ЦСКА.

Брадли Мазику открадна топката в 21-ата минута и нахлу в наказателното поле на Рома, след което стреля, но от крака на Смолинг топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Рома, а топката стигна до непокрития Петър Занев, който отблизо стреля с глава, но над напречната греда в аут, а и му бе маркирана засада.

Карлес Перес стреля от дъгата на наказателното поле на ЦСКА в 23-ата минута, но право в ръцете на Густаво Бусато. Гонсало Вияр отправи удар от разстояние в 29-ата минута, но неточно над напречната греда.

Рома направи много сериозен пропуск в 32-ата минута. Гонсало Вияр пусна перфектен извеждащ пас към Хенрих Мхитарян, който бе сам срещу Густаво Бусато и го прехвърли, но топката срещна напречната греда на вратата на ЦСКА. В 42-ата минута Борха Майорал бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но бе маркирана спорна засада на испанския нападател на Рома.

Второто полувреме започна с положение пред вратата на ЦСКА. След центриране в наказателното поле на ЦСКА, Борха Майорал бе оставен непокрит и стреля с глава, но неточно, над напречната греда, в аут.

ЦСКА направи страхотен пропуск в 50-ата минута. Амос Юга центрира в наказателното поле на Рома, където Юнус Санкаре със своята физика се пребори и стреля с глава, но Пау Лопес успя да спаси. След това топката попадна във Валентин Антов, който от отлична позиция заложи на силата и прати топката много високо над напречната греда в аут.

Бруно Перес стреля от границата на наказателното поле на ЦСКА в 60-ата минута, но право в ръцете на Густаво Бусато.

Енрике Рафаел навлезе в наказателното поле на Рома в 65-ата минута, след което стреля от малък ъгъл и Пау Лопес спаси.

Али Соу направи непростим пропуск в 72-ата минута. Гамбийският нападател бе изведен зад гърба на отбраната на Рома и излезе сам срещу Пау Лопес, след което стреля, но вратарят на "джалоросите" отрази удара му. Секунди по-късно Брадли Мазику центрира в наказателното поле на домакините, където Георги Йомов стреля с глава, но право в ръцете на Пау Лопес. .

Густаво Бусато се намеси решаващо в 78-ата минута, когато спаси опасен удар на Лоренцо Пелегрини.

Рома създаде много сериозна опасност в 83-ата минута пред вратата на Бусато. Лоренцо Пелегрини комбинира с Педро, който след това се опита да върне към своя съотборник, но Петър Занев се намеси решаващо и изби топката в корнер.

Густаво Бусато направи две поредни спасявания в 85-ата минута. Един Джеко бе сам срещу бразилския вратар на ЦСКА, но и в двата случая Бусато се представи на ниво и спаси.

Рома направи много голям пропуск в 87-ата минута. Педро Родригес много добре видя включването на Един Джеко и насочи топката към него, но босненският нападател не успя да я засече и се размина с нея.