Fakti.bg | 30.10.2020 17:02:04 | 206

ЦСКА 1948 успя да направи обрат срещу Черно море

ЦСКА 1948 победи Черно море с 2:1, с което си осигури първи три точки като гост в елита. "Моряците“ поведоха в резултата в 21-ата минута с гол на Матиас Курьор, но „червените“ успяха да направят пълен обрат. Попаденията за успеха на новака в елита бяха дело на Галин Иванов, който вкара в 29-ата минута и Мартин Камбуров, който се разписа от дузпа в 63-ата и вече е на осем гола от рекорда от 253 попадения на Петър Жеков.

След успеха ЦСКА 1948 се намира на третото място във временното класиране с 19 точки, а Черно море остава шести с 14.

В 7-ата минута Курьор опита успореден пас вдясно за Иса, но Димитър Пиргов предотврати опасността пред вратата на Даниел Наумов.

В 21-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Родриго центрира отдясно в наказателното поле, където голмайсторът на варненци Матиас Курьор вкара топката във вратата на Дани Наумов с глава.

Само 8 минути по-късно обаче Галин Иванов върна ЦСКА 1948 в мача. Васил Шопов върна към Иванов почти от аутлинията, а бившият играч на Славия матира Дюлгеров от около 11 метра.

В 31-ата минута удар на Стефан Велев от границата на наказателното поле срещна коляното на Шопов, а след това и ръката му. Топката стигна до Андраде, който също шутира, но покрай вратата. "Моряците" поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена. Пет минути преди края на първата част Галин Иванов падна в наказателното поле и получи жълт картон за симулация.

Минута преди края на редовното време на първата част Александър Александров намери със страхотен пас Мартин Камбуров, но голаджията пропусна да се разпише с глава.

В 60-ата минута Исмаил Иса нанесе удар, който Шопов изби от голлинията.

Малко по-късно ЦСКА 1948 получи право да изпълни дузпа, след като Виктор Попов задържа Галин Иванов. Зад топката, разбира се, застана Мартин Камбуров, който вкара 245-ия си гол в елита.

В 85-ата минута Родриго Вилела стреля с глава право в ръцете на Даниел Наумов.