БНР | 30.10.2020 17:04:39 | 250

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Черно море

ЦСКА 1948 успя да победи с 2:1 като гост Черно море във Варна. Гостите стигнаха до успеха след като изоставаха с 0:1. С победата "червените" излязоха на трето място във временното класиране с 19 точки, докато Черно море е шести с 14 пункта.

Първото положение в срещата бе за домакините в 12-та минута, когато Леандро Андраде стреля по диагонал от 20-тина метра, но топката премина встрани от вратата на ЦСКА 1948.

В 21-вата минута Черно море откри резултата. Родриго Енрике центрира отдясно, а Матиас Курьор с глава засече топката във вратата за 1:0.

В 27-та минута Галин Иванов от гостите стреля опасно от дистанция, но топката попадна в ръцете на вратаря на домакините Иван Дюлгеров. В 29-та минута ЦСКА 1948 изравни резултата. Васил Шопов проби отляво в наказателното поле на Черно море и върна топката към непокрития Галин Иванов, който с удар от десетина метра вкара за 1:1.

Минута по-късно Матиас Курьор бе близо до нов гол за домакините, но вратарят Даниел Наумов успя да избие топката след удара. В 44-та минута Мартин Камбуров пропусна от чиста позиция да изведе гостите напред в резултата. Александър Александров центрира отдясно, а нападателят на ЦСКА 1948 от два-три метра стреля неточно с глава.

В 62-та минута на мача съдията отсъди дузпа за ЦСКА 1948 за нарушение на Виктор Попов срещу Галин Иванов, а минута по-късно Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 2:1 за гостите.

В 85-та минута Родриго Вилела можеше да изравни резултата, но ударът му с глава бе слаб и вратарят Даниел Наумов улови топката. В 88-та минута късметът бе на страната на домакините, след като топката премина на сантиметри встрани от вратата след удар на Галин Иванов.