Fakti.bg | 30.10.2020 21:29:43 | 159

Григор Димитров не успя да се справи с Даниел Еванс и отпадна от турнира във Виена

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от британеца Даниел Еванс с 6:7(3), 6:4, 3:6 след 2 часа и 44 минути игра и отпадна на четвъртфиналите на турнира от ATP 500 в австрийската столица Виена. Преди това Григор бе елиминирал последователно Карен Хачанов и Стефанос Циципас, но отстъпи на световния №33, който преди българина бе отстранил Алиаш Бедене в първия кръг след отказване на словенеца и Юрий Родионов на осминафиналите.

Това е втора загуба за българина от 30-годишния британец, като има и три успеха срещу него. В спор за място на финала Еванс ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Сонего, който сензационно срази световния №1 Новак Джокович с 6:2, 6:1 и го изхвърли от надпреварата.

Първият сет бе доста оспорван и двамата на два пъти пробиха подаванията си, за да се стигне до тайбрек. В него Еванс надделя със 7-3 точки и спечели първата част след точно 1 час игра.

Във втория сет имаше само един пробив и той бе достатъчен на Григор, за да спечели с 6:4 и да вкара сблъсъка в решителна трета част.

Еванс проби Димитров още при първия гейм, който българинът подаваше в решителната трета част, а това в крайна сметка се оказа и решаващо за крайния изход на двубоя. До края двамата печелеха сервис-геймовете си и британецът победи с 6:3, за да се класира на полуфинал.