Fakti.bg | 01.11.2020 16:39:52 | 122

ЦСКА най-накрая победи, макар и доста измъчено

ЦСКА победи Царско село с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на efbet лига с късен гол на Юнус Санкаре в 90-ата минута. Мачът серията от шест двубоя (5 равенства и загуба) на "армейците" без победа.

Мачът беше дебют за вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов, а гостите бяха без треньора си Любослав Пенев, който оправда липсата си със здравословно неразположение, а в същото време е спряган за нов треньор на ЦСКА.

Първото полувреме на двубоя на "Българска армия" не предложи нищо запомнящо се, като може да се отчетат само няколко удара и принудителната смяна на Петър Занев.

Втората част започна с натиск на ЦСКА, а след час "армейците" пропуснаха най-добрата възможност в мача след удар на Санкаре. Между 72-ата и 77-ата минута ЦСКА пропусна още две ситуации, при които Кери и Мазику се разминаха с това да открият резултата.

Това направи Юнус Санкаре в 90-ата минута след прострелно центриране на Али Соу.

Малко след това отново Санкхаре можеше да удвои, а гостите от Царско село се разминаха с равенството след удар с глава на резервата Тома Ушагелов. Капитанът на Царско село Реян Даскалов пък бе изгонен за реплика срещу съдията.

ЦСКА е на пето място в класирането с 18 точки на 5 зад лидера Локомотив (Пловдив), докато Царско село е на осма позиция на пет зад "армейците".