БНР | 01.11.2020 18:34:20 | 310

С гол от дузпа Арсенал победи Манчестър Юнайтед

С гол от дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг Арсенал победи като гост Манчестър Юнайтед с 1:0 в дербито на седмия кръг на Висшата лига на Англия.

Обамеянг вкара единствения гол в 69-ата минута, след като главният съдия Майк Дийн отсъди нарушение за фаул на Пол Погба срещу Ектор Бейерин.

Двубоят на "Олд Трафорд" предложи много малко интересни моменти и сериозна доза тактическо надлъгване. Най-интересното положение през първото полувреме се откри пред нападателя на "артилеристите" Вилиан, който с диагонален удар облиза горната греда на Давид де Хеа.

Чак след дузпата играта се отвори, но положенията останаха крайно малко. Най-близо Манчестър Юнайтед бе до изравняването в 85-ата минута, когато центриране на резервата Дони ван де Беек се отклони от Мохамед Елнени в главата на вратаря Бернд Лено, а след това и в страничната греда.

С победата Арсенал излезе на осмо място в класирането с 12 точки, докато Юнайтед е на 15-о място със 7 точки, но и мач по-малко.