Fakti.bg | 01.11.2020 18:41:30 | 141

Арсенал задълбочи кризата в Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед загуби у дома от Арсенал с 0:1 в дербито на седмия кръг от английската Висша лига. Пиер-Емерик Обамеянг (69-дузпа) донесе трите точки на „артилеристите“.

Първата част премина динамично и на високи обороти, но в първите минути не се стига до опасни ситуации. В 21-ата минута Рашфорд намери Грийнууд в наказателното поле на втора греда, но ударът на тийнейджъра бе спасен от Лено. След това гостите създадоха по-сериозни атаки и в 39-ата минута Вилиан бе близо до гола след комбинация с Обамеянг, но топката се удари в гредата.

След почивката „червените дяволи“ започнаха по-добре и в 48-ата минута след удар на Рашфорд топката рикошира в защитник и излезе в корнер. Последваха пропуски на Лаказет и Партей от „топчиите“ и Хари Магуайър от домакините.

В 65-ата минута Тиърни и Елнени последователно обстреляха вратата. Първо шотландецът пробва рефлекса на Де Хеа от остър ъгъл, а след избитата топка, тя попадна у египтянина, който шутира покрай лявата греда. Три минути след това Погба спъна отзад Белерин в наказателното поле и съдията Майк Дийн посочи бялата точка. Пиер-Емерик Обамеянг (69-дузпа) бе безапелационен от 11-метровия наказателен удар и даде аванс на гостите – 0:1.

След гола „артилеристите“ се прибраха в отбрана и разчитаха повече на контраатаки, а домакините търсеха всякакъв начин да изравнят. В 84-ата минута Матич нахлу в наказателното поле и топката му бе избита Габриел в корнер. Секунди по-късно Юнайтед удари греда. Ван де Беек центрира, топката рикошира в Елнени и в главата на вратаря Лено, след което се отби в лявата греда. До края на мача натискът на домакините не даде резултат и "топчиите" си тръгнаха с трите точки от "Олд Трафорд".

С четвъртата си победа от началото на сезона Арсенал събра 12 точки от 7 срещи и излезе на осма позиция. Манчестър Юнайтед допусна трета загуба от 6 мача и остава 15-и със 7 точки.