Fakti.bg | 05.11.2020 07:57:30 | 102

Холанд пак се развихри за Борусия Дортмунд

Борусия (Дортмунд) спечели убедително с 3:0 при визитата си на Брюж и след три кръга излезе на първо място в група "F" на Шампионската лига.

След равностойно начало в 14-ата минута Борусия поведе с гол на Торган Азар, който отправи силен и неспасяем удар. Само четири минути по-късно вестфалци удвоиха аванс си, след като Джовани Рейна центрира от корнер и Ерлинг Холанд отбеляза. Малко по-късно Брюж можеше да върне един гол, но ударът на Рууд Вормер бе отразен от вратаря Роман Бюрки. В 32-ата минута Борусия реши всичко в срещата, след като Ерлинг Холанд, който се разписа след подаване на Тома Мюние.

И през втората част немският гранд продължи да натиска съперника си, като с пропуски се отличиха Джовани Рейна и Ерлинг Холанд. След час игра Едуард Собол бе близо до попадение за белгийците, но след удара му топката мина покрай лявата греда. До края на мача "жълто-черните" намалиха оборотите, но домакините така и не затрудниха Роман Бюрки.

След успеха си Борусия събра 6 точки и оглави класирането пред Лацио с 5, Брюж с 4 и Зенит само с 1 точка.