БНР | 07.11.2020 21:12:29 | 146

Байерн надигра Борусия (Дортмунд) като гост в зрелище

Съставът на Байерн (Мюнхен) победи Борусия (Дортмунд) с 3:2 като гост в очаквания с огромен интерес мач на германския футбол. Пред празните трибуни на "Сигнал Идуна Парк" двата отбора изиграха зрелищен мач с обрати в резултата, в който баварците измъкнаха трите точки и си върнаха лидерската позиция в таблицата на Бундеслигата. Байерн е първи с 18 точки, две повече от втория РБ Лайпциг и три пред третия Дортмунд.

Пореден силен мач изигра бившият нападател на Дортмунд и настоящ на Байерн - Роберт Левандовски. Полякът наказа бившия си тим с гол и асистенция, а два негови гола бяха отменени след намесата на ВАР. Левандовски прати топката в мрежата в 27-а минута, но ВАР отсъди засада. Двата отбора си размениха по един бърз гол в края на първата част. Дортмунд поведе с попадение на капитана Марко Ройс в 45-а минута, а секунди по-късно Давид Алаба изравни след пряк свободен удар.

Три минути след почивката Левандовски изведе Байерн с великолепен удар с глава след центриране на Люка Ернандес. Роберт Левандовски бе в основата и на третия гол за баварците в 80-а минута. След бърза контраатака полският нападател асистира на резервата Лерой Зане, който с удар в далечния ъгъл не сбърка за 3:1. Ерлинг Холанд върна надеждите на домакините за обрат, като вкара за 2:3 в 83-а минута. В добавеното време Левандовски завърши с удар в мрежата атака на баварците, но реферът отмени попадението след консултация с ВАР заради засада.