БНР | 08.11.2020 18:07:42 | 87

Кешерю с два гола, Лудогорец удари ЦСКА 1948

Шампионът Лудогорец победи лесно с 3:0 като гост ЦСКА 1948 в среща от 12-ия кръг от първенството на България.
В 19-ата минута далечен шут на Мартин Камбуров срещна напречната гледа на вратата, пазена от Владислав Стоянов.
Клаудиу Кешерю даде аванс за шампионите в самия край на първата част. Румънският нападател се разписа, след като се възползва от груба грешка на Васил Шопов, който подари топката на Кешерю в опита си да върне назад.
В 65-ата минута влезлият от пейката Мавис Чибота също се разписа във вратата на "червените" след пас на Кешерю.
Пет минути по-късно Галин Иванов от непосредствена близост пропусна да върне един гол в полза на домакините.
В 77-ата минута Сисиньо подаде към Кешерю и той отблизо реализира третото попадение в полза на Лудогорец.
След този успех отборът от Разград е на първо място в класирането с актив от 26 точки. ЦСКА 1948 заема четвърта позиция с 19 точки.