БНР | 11.11.2020 19:30:00 | 237

България с първа победа за годината, надви с 3:0 Гибралтар

Националният отбор на България постигна първа победа от 19 мача насам, както и първа победа за 2020-а година, след като се наложи с 3:0 над аутсайдера Гибралтар. Александър Цветков, Георги Йомов и Димитър Илиев донесоха успеха на нашите в контролната среща, след като се разписаха през първото полувреме.

България нямаше успех в 18 мача, а в последните си четири мача от турнира Лига на Нациите има три поражения (две от Уелс и едно от Финландия) и едно равенство в София срещу Република Ирландия.

Срещата днес премина под тотално надмощие на България, но през втората част нямаше кой знае колко опасни удари към вратаря Кайл Голдуин.

Селекционерът на България Георги Дерменджиев не може да използва деветима футболисти, които са част от списъка му заради положителни тестове за коронавирус или контузии. Такива са двамата капитани Георги Костадинов и Петър Занев, Тодор Неделев, Николай Михайлов, Исмаил Иса, Кирил Десподов.

В 6-ата минута България поведе в резултата след гол на Александър Цветков, след като атаката мина от дясно. Георги Йомов върна топката в наказателното поле, където обаче вратарят на гостите Кайл Голдуин се сблъска с двама футболисти и падна лошо на земята. Съдията Корцеску не маркира нарушение, след което Димитър Илиев овладя, но реагира бавно и върна на Цветков, който през куп играчи и без вратар прати топката в мрежата. В 14-ата минута нова атака от дясно между Страхил Попов и Георги Йомов изведе младия "армеец" по диагонала и вкара в мрежата за 2:0.

Доминацията на България срещу любителския отбор на Гибралтар продължи и до 30-ата минута шансове пропуснаха Галин Иванов, Доминик Янков и Димитър Илиев.

В 45-ата минута България стигна до трети гол във вратата на Кайл Голдуин. След центриране на Георги Йомов от корнер, капитанът на гостите Рой Чиполина не прецени топката и зад гърба му Илиев с глава заби третото попадение.

В началото на второто полувреме селекционерът на Гибралтар Хулио Сесар Рибас направи шест смени в рамките на 4 минути с опит да ограничи атаките на България, което не се получи особено успешно.

На терена се появиха младите Светослав Ковачев, Виктор Попов и Здравко Димитров, които ще бъдат използвани и от младежкия национален отбор в следващите дни.