Fakti.bg | 11.11.2020 19:34:14 | 87

България най-накрая победи! Бихме Гибралтар с 3:0

Футболните ни национали най-после успяха да постигнат победа. Избраниците на селекционера Георги Дерменджиев надвиха с 3:0 непретенциозния съперник Гибралтар в контролна среща, която се игра без публика на стадион "Васил Левски". Мачът беше първи между двете страни.

Националите ни доминираха изцяло, като успяха да поведат с 3:0, след което обаче значително намалиха темпото и срещата се доиграваше. Александър Цветков откри резултата още в 5-ата минута, в 14-ата Георги Йомов удвои, а в 45-ата точен беше и Димитър Илиев.

Дерменджиев имаше сериозни проблеми с окомплектоването на отбора си заради контузии и заразени с COVID-19. Специалистът извърши много промени в сравнение титулярите от последния двубой - загубата с 0:1 от Уелс на 14 октомври.

Само трима от стартиралите тогава бяха на терена от първата минута и днес - Сисиньо, Малинов и Йомов. Атаката срещу Гибралтар поведе Димитър Илиев, подпомаган от Йомов, Галин Иванов и Доминик Янков. На вратата беше Мартин Луков, който скучаеше. За цял мач гостите от Гибралтар не създадоха нито една реална голова опасност пред българската врата.

За България това е едва втора победа в последните две години. Предишната беше в мача без значение срещу Чехия с 1:0 в европейските квалификации (на 17 ноември 2019 г.). "Трикольорите" не бяха усещали вкуса на успеха в 6 поредни срещи (5 загуби и 1 равенство), но днес най-после съумяха да спечелят и поне малко да вдигнат самочувствието преди предстоящите двубои в Лигата на нациите. На 15 ноември България приема Финландия, а на 18 ноември селекцията на Дерменджиев ще гостува на Ейре в Дъблин.