Fakti.bg | 18.11.2020 21:36:30 | 86

България не падна от Ирландия, но изпадна в Лига "С" на Лигата на нациите

България загуби мястото си в Лига "Б" на турнира Лига на нациите. Това стана факт, след като "лъвовете" завършиха 0:0 като гости на Ирландия. Така възпитаниците на Георги Дерменджиев останаха на последно място в група "4" и през следващото издание на турнира ще играят в Лига "С".

Двубоят в Дъблин предложи много битка, но нито един от двата тима не успя да пробие противниковата защита. В 66-ата минута Кристиан Димитров пропусна най-чистото положение на родния тим, а малко след това Роби Брейди удари греда.

България завършва участието си с две точки, дошли след две равенства срещу ирландците. Ейре събра 3 точки.

"Лъвовете" започнаха по-добре срещата. Във 2-ата минута удар на Краев бе избит от защитник. В 17-ата минута Колинс не успя да засече центриране на Къртис на празна врата.

В 20-ата минута Манинг влезе брутално в краката на Спас Делев, но реферът му даде само жълт картон. Последваха две грешки в отбраната на Ейре, но първо удар на Цветков бе блокиран, а след това Рандолф се справи с шут на Митко Илиев.

В 32-ата минута Галин Иванов получи извеждащ пас отдясно, но не успя да овладее топката и да излезе сам срещу вратаря на домакините. Три минути след това Кристиан Димитров стреля с глава след центриране от корнер, но над вратата.

Малко след това Джеймс Колинс засече центриране на Къртис, но и той не намери очертанията на вратата.

Втората част започна равностойно. В 55-ата минута Колинс изпревари Димитров и стреля от движение, но покрай вратата. Минута по-късно българите сбъркаха при изнасянето на топката. Кълбото стигна до останалия сам срещу Луков Къртис, но той стреля над вратата от чиста позиция.

Последваха три възможности за България, но отново нямаше кой да вкара. Първо Цветков стреля, но защитник изби в корнер. След последвалото центриране топката попадна в краката на Димитров, който бе на пет метра от голлинията, но ударът му бе избит в ъглов удар от Дъфи. Секунди по-късно Краев стреля лошо с глава.

В 68-ата минута Брейди проби отдясно, навлезе навътре и нанесе мощен удар, който срещна гредата.

До края на срещата бяха извършени доста смени, а опасностите пред една от двете врати липсваха.