Fakti.bg | 21.11.2020 17:07:44 | 338

Реал Мадрид не успя да се справи с Виляреал

Шампионът Реал (Мадрид) записа втора поредна грешна стъпка в първенството след загубата във Валенсия (1:4) в миналия кръг. Този път „кралският“ клуб изтърва победата и завърши 1:1 при визитата си на Виляреал в мач от десетия кръг на Ла Лига. Мариано Диас (2) откри резултата в началото, а Жерард Морено (76-дузпа) донесе точка на „жълтата подводница“.

Гостите бяха без контузения си капитан Серхио Рамос, но това не им попречи да поведат още във 2-ата минута, когато Дани Карвахал опита пас към Лукас Васкес, който беше в засада. Топката обаче не стигна до него и Карвахал този път центрира в наказателното поле, където Мариано Диас се разписа с глава за 0:1. Едва след консултация с VAR съдията призна гола.

"Жълтите" изпитваха затруднения за създаване на голови възможности, но и „кралете“ нямаха кой знае какви положения до края на първата част.

След почивката в 57-ата минута Тони Кроос сгреши при изнасянето и две секунди по-късно Жерард Морено беше изведен в наказателното поле, но шутира покрай вратата в аут.

В 70-ата минута домакините направиха нов голям пропуск. Саму Чъквуезе изведе Парехо, който стреля моментално с вътрешен удар, но неточно от фронтална позиция. Пет минути след това Чъквуезе беше изведен зад гърба на защитата и препънат от вратаря Тибо Куртоа. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа, а Жерард Морено бе точен от бялата точка за 1:1.

До края на мача гостите се опитаха да натиснат в търсене на трите точки, но така и не успяха да реализират победен гол.

След равенството Виляреал остава втори с 19 точки, а Реал е четвърти със 17.