БНР | 21.11.2020 17:30:58 | 144

Вердер взе точка от Байерн (Мюнхен) за първи път от 20 мача

Лидерът в класирането на германското първенство по футбол Байерн (Мюнхен) не успя да победи Вердер (Бремен) за първи път в последните им 20 мача в шампионата, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 на "Алианц Арена". Байер (Леверкузен) пък се възползва от грешната стъпка на лидерите в класирането и се доближи само на точка от върха.

Максимилиан Егещайн даде преднина на Вердер в първата минута на добавеното време, но Кингсли Коман изравни в 62-та и гостите задържаха точката до края.

Междувременно Байер Леверкузен трябваше да чака до края на мача, но все пак победи с 2:1 Арминия Билефелд като гост. Леон Бейли даде преднина на "аспирините" в 27-та минута и Лукаш Храдецки изравни в 47-та, но Александър Драгович бе точен две преди края на редовното време.

Шалке остана в дъното на класирането след шестата си загуба от седем мача. Днес тимът от Гелзенкирхен загуби с 0:2 срещу отбора на Волфсбург, който се изкачи на пето място след головете на Воут Вегхорст в третата минута и Ксавер Шлагер в 24-та.