Fakti.bg | 22.11.2020 07:59:21 | 105

Роналдо отново е герой за Ювентус - донесе победата над Каляри

Шампионът Ювентус победи у дома Каляри с 2:0 в среща от осмия кръг на италианската Серия „А“.

В герой за „бианконерите“ се превърна голямата им звезда Кристиано Роналдо (38, 42), който вкара два гола в рамките на четири минути след подавания на Алваро Мората и Демирал. Португалският национал се превърна в първия играч на "бианконерите" от сезон 1994/95, който се разписва в първите си пет мача в Калчото. Освен това Роналдо вече има 60 гола и 12 асистенции в 69 мача в калчото.

И след головете домакините продължиха да доминират, а гостите от остров Сардиния така и не успяха да намерят верния път към вратата на легендата Джанлуиджи Буфон. В 65-ата минута Берна намери Мората, който от чиста позиция не удари вратата. Три минути след това Рагнар Клаван се разписа за Каляри, но голът не беше признат заради засада при подаването към централния защитник. Четвърт час преди края Краньо спаси изстрел на Пауло Дибала, а при добавката шутът на Кулушевски беше блокиран

С тази победа „старата госпожа“ събра 16 точки и излезе на втората позиция, изоставайки само на точка от лидера Милан, който утре гостува на Наполи в дербито на кръга. Каляри е 11-и с 10 точки.