Fakti.bg | 22.11.2020 16:08:42 | 120

Невероятен Лукаку донесе ценна победа на Интер

Ромелу Лукаку се отчете с два гола и две асистенции за по-малко от 30 минути, а Интер направи впечатляващ обрат и победи Торино с 4:2. 26 минути преди края на двубоя, "нерадзурите" изоставаха с два гола, но водени от белгийската си голова машина, те успяха да стигнат до пълния обрат в мача.

Макар Интер да доминираше през целия мач, контраатаките на Торино носеха сериозна опасност, като в самия край на първата част Симоне Дзадза откри, а от дузпа в 62-ата минута Кристиан Ансалди удвои.

В този момент пред Интер се очертаваше пети пореден мач без победа, но Ромелу Лукаку взе нещата в свои ръце. Той бе в основата на първия гол за тима си, макар, без да иска и с помощта на късмета. Негов удар срещна гредата, а в опита си за добавка, Лукаку отклони назад към Санчес, който вкара за 1:2.

Още в следващата атака Санчес върна жеста на своя съотборник, като му предостави топката на празна врата, а Лукаку изравни. Така само за 5 минути, Интер успя да върне два гола.

Домакините не спряха устрема си, като хвърлиха всички усилия в атака. Това бе възнаградено 10 минути преди края, когато след консултация с VAR, реферът отсъди дузпа. Вкара я Ромелу Лукаку, за да донесе пълния обрат за тима си. В самия крах Лукаку се отчете с нова асистенция, този път към Лаутаро Мартинес, който оформи крайното 4:2.

Победата прати "нерадзурите" на пето място, на три точки от върха.