Fakti.bg | 24.11.2020 20:25:41 | 162

Гол на Севиля в последната минута реши почти всичко в група ''Е'' на ШЛ

Севиля успя да стигне до победата при гостуването си на Краснодар в среща от Група "Е" на Шампионската лига. Двубоят приключи при резултат 1:2.

Ракитич даде преднина на тима си на много ранен етап от двубоя, но Вандерсон изравни през второто полувреме. В 5-ата минута от добавеното време Мунир се разписа за крайното 1:2.

Гостите делят първото място в класирането с Челси, като и двата тима разполагат с по 10 точки на сметката си.

Краснодар и Рен са с по един пункт срещу името си в таблицата, като оттук нататък борбата помежду им ще е за третото място в групата, което дава възможност за участие на 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

Победата гарантира мястото на севилци в следващата фаза на турнира.

Резултатът бе открит след едва 4 минути игра, когато ветеранът Ракитич се разписа, давайки ранно предимство на своя отбор в резултата.

То се запази непроменено през първите 45 минути от сблъсъка, въпреки че преди почивката домакините имаха две добри положения за изравняване.

След 56 минути игра Вандерсон върна Краснодар в битката, разписвайки се за 1:1.

Играта загрубя, поради което се наложи главният съдия да показва и много официални предупреждения. Така или иначе обаче не се виждаше как натискът на гостите ще доведе до реализирането на решителен гол.

Това стана факт в петата минута на добавеното време, когато Мунир вкара за крайното 1:2, лишавайки групата дори и от теоретическа интрига.