Fakti.bg | 24.11.2020 22:35:08 | 211

Ювентус напред в Шампионската лига след инфарктна победа

Ювентус си гарантира място на 1/8-финалите в Шампионска лига след инфарктна победа над Ференцварош с 2:1 на „Алианц Стейдиъм“.

В Торино домакините влязоха в двубоя като абсолютен фаворит и знаейки, че при успех ще се класират за елиминациите на най-престижния европейски клубен турнир. Те обаче бяха неприятно изненадани в 19-та минута, когато Мирто Узуни откри резултата за унгарците.

Кристиано Роналдо с първия си гол в тазгодишното издание на надпреварата възстанови паритета преди почивката.

След нея „Старата госпожа“ очаквано натисна в търсене на победно попадение, но трябваше да чака до продължението на мача, когато Алваро Мората донесе трите точки след нова асистенция на Хуан Куадрадо. Така, „бианконерите“ събраха актив от девет точки и имат преднина от осем пункта пред третия Динамо Киев два мача преди края на срещите от група G.