БНР | 26.11.2020 19:57:43 | 227

Йънг Бойс излъга ЦСКА София в мъглата

Отборът на ЦСКА София допусна четвъртата си поредна загуба в 1-ва група на Лига Европа, след като бе надигран като домакин на Националния стадион "Васил Левски" с 0:1 от швейцарския Йънг Бойс. Двубоят ще бъде запомнен най-вече с абсолютно непрогледната мъгла, която падна над София в средата на първото полувреме и не се вдигна до края на срещата.

Гостите от Швейцария стояха по-добре на терена през по-голямата част от двубоя и успяха да стигнат до успеха, благодарение на гол на Жан Пиер Нсаме в 34-та минута. Нападателят стреля от малък ъгъл и след неубедителната намеса на Густаво Бусато топката влезе в мрежата на "червените". Възпитаниците на Бруно Акрапович така и не успяха да намерят играта си и завършиха мача само с един точен изстрел в противниковата врата, докато гостите отправиха общо осем удара, три от които точни.

В крайна сметка попадението на Нсаме се оказа единствено в мача и Йънг Бойс спечели с 1:0, като по този начин се изравни на върха на класирането в групата с Рома. Двата отбора имат по седем точки, но по-късно тази вечер италианският гранд гостува на румънския Клуж. ЦСКА София остава на дъното на класирането със само една точка и ако Рома стигне до равенство или победа в Румъния, то "армейците" ще загубят и теоретични шансове за излизане от групата.

Мачът бе изгледан на живо от новия спортен директор на "червените" Алан Пардю.
ЦСКА София - Йънг Бойс  0:1
0:1 Жан-Пиер Нсаме 34

ЦСКА София: Бусато, Турицов (59-Синклер), Антов, Матей, Занев, Тиаго (75-Ахмедов), Санкаре (75-Юга), Йомов (75-Пеняранда), Белтраме (90-Кейта), Кери, СоуЙънг Бойс: Балмос, Хефти, Камара, Лустенбергер (74-Лефор), Гарсия, Фаснахт (74-Мамбимби), Ридер (74-Гаудино), Сиеро, Елиа (60-Ебишер), Нсаме, Нгамалеу (87-Бюрги)