БНР | 28.11.2020 05:18:57 | 116

Баскетболистите ни с тежко поражение от Босна

Отборът на Босна и Херцеговина нанесе тежка загуба на мъжкия ни национален отбор в Сараево, където се играят мачовете от ноемврийския прозорец на квалификациите за Евробаскет 2022.

Домакините спечелиха с 88:49 точки.

Двубоят в Сараево започна с минута мълчание в памет на починалия по-рано тази седмица бивш треньор на националния отбор Симеон Варчев, както и на един от деятелите на Босна и Херцеговина Перо Гудел.

Босненците започнаха мача ударно с 11:0, като още в първата част дръпнаха с двуцифрена разлика.

До почивката избраниците на Росен Барчовски така и не успяха да намерят отговор на агресивната игра на съперника си и разликата набъбна до над 20 точки.

Националите нямаха и късмет в стрелбата, като за 10 минути нямаха точен изстрел от линията за 3 точки, а до почивката бяха вкарали само веднъж от 13 опита.

Не спореше и стрелбата за 2 точки - 7 от 21 опита, или малко над 33% успеваемост.

В същото време само до почивката домакините имаха цели 30 борби, срещу едва 15 за българските играчи.

До края на мача това не се промени значително и те завършиха с 19% успеваемост от далечна дистанция и 36% за две точки.

Босненците спечелиха 52 борби срещу 31 за България.

За България Дий Бост завърши с 13 точки. По 7 вкараха Чавдар Костов и Александър Янев.

Дебют за националния мъжки тим направиха Андрей Иванов и Кръстан Кръстанов.

Това е второ поражение за тима в тези квалификации, като българите имат и една победа - над Латвия в Ботевград.

За босненците този успех е втори и след него те изпревариха българите на втората позиция във временното класиране.

В другия мач от групата Латвия нанесе първо поражение на Гърция със 77:66. Успехът бе първи за тима от балтийската държава.

В неделя от 19 часа България излиза срещу Гърция.