БНР | 28.11.2020 17:03:51 | 96

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата след 9-ия кръг, след като спечели с 3:1 като гост на Щутгарт.

Баварците събраха 22 точки, следвани от РБ Лайпциг, който събра 20 след успеха с 2:1 над Арминия (Билефелд). Борусия (Дортмунд) слезе от 2-о на 3-о място и остава с 18, след като падна у дома от Кьолн.

Щутгарт в пети пореден мач у дома няма победа и остава с 11 точки.

Домакините откриха резултата в 20-та минута чрез Танги Колибали, който засече перфектен пас от дясно на Силас.

В 38-ата минута гостите изравниха чрез Кингсли Коман. Той получи топката от ляво и през крака на Мавропанос вкара за 1:1.

В ответната атака домакините отново пратиха топката в мрежата чрез Филип Фьорстер, но съдията се допита до ВАР и отмени гола заради нарушение в атака. Но в последната минута на първата част Левандовски с топовен изстрел направи 1:2, след като получи пас от Коман от ляво.

През второто полувреме "Швабите" имаха няколко добри атаки, като една от тях беше пропиляна от Силас, който се забави да стреля от дъгата. Три минути преди края на срещата Дъглас Коща нахлу от ляво и стреля през крак на защитник, за да стане 1:3.