БНР | 01.12.2020 20:35:26 | 172

Шахтьор с втора победа над Реал (Мадрид), Залцбург се наложи над Локомотив (Москва)

ВТОРА ГРУПА:

Шахтьор (Донецк) записа втора победа над Реал (Мадрид) във втора група на Шампионската лига по футбол. В Киев украинците спечелиха с 2:0 в петия кръг на груповата фаза, след като в първия кръг в Мадрид също спечелиха, но с 3:2. Попаденията за Шахтьор реализираха резервата Дентиньо в 57-ата минута и Манор Соломон в 82-ата.

Дентиньо замени Жуниор Мораеш, който получи контузия в 25-ата минута. Той откри резултата малко след началото на второ полувреме след грешка на защитата на Реал и липсата на концентрация на Рафаел Варан.

Израелският нападател Соломон покачи на 2:0 малко преди края след самостоятелна акция и прецизен удар от границата на наказателното поле.

След успеха украинците излязоха на второ място в класирането със 7 точки, а Реал със същия актив е на трета позиция.

В другия мач от групата Борусия Мьонхенгладбах (Германия) е домакин на Интер.

В последния кръг на 9 Шахтьор ще гостува на Интер, а Реал е домакин на Борусия Мьонхенгладбах.

Така Реал, носител на 13 титли в турнира, ще трябва да изчака развоя на мачовете в последния кръг, за да стане ясно дали ще продължи в следващата фаза.

ПЪРВА ГРУПА:

Австрийският Залцбург победи като гост Локомотив Москва с 3:1 среща от първа група. Така руският тим със сигурност отпада от турнира, след като преди последния кръг заема последното място с 3 точки.

Начело е Байерн Мюнхен с 12 точки, преди Атлетико Мадрид с 5 и Залцбург с 4 точки. По-късно днес баварците гостуват в Мадрид.

Германеца Мергим Бериша отбеляза два гола за гостите през първата част в 28-ата и 41-ата, а след почивката двата отбора си размениха по едно попадение. Антон Миранчук намали от дузпа в 79-ата, но само две минути Карим Адейеми възстанови преднината от два гола на гостите, които записаха първи успех в групата.