БНР | 03.12.2020 22:49:18 | 244

ЦСКА София с втора точка в Лига Европа

Отборът на ЦСКА София спечели втора точка в първа група на футболния Лига Европа след нулево равенство при гостуването на ЧФР Клуж. "Червените" изиграха добър мач, като доминираха в големи периоди от двубоя, но пропуски на Али Соу лишиха тима от пълен успех. В мач от същата група Рома победи с 3:1 състава на Йънг Бойс. Начело в класирането е Рома с 13 точки, Йънг Бойс има 7, Клуж е с 5, а ЦСКА София е с две.
В последния двубой от групата ЦСКА София приема осигурилия си вече първото място тим на Рома. За втората позиция в групата продължават да претендират Йънг Бойс и Клуж.
Още в началните секунди на мача Тибо Вион получи жълт картон за грубо нарушение, а при последвалия пряк свободен удар топката като по чудо не влезе във вратата на Бусато след удар с глава на Микаел Перейра.
След тази ситуация ЦСКА София стабилизира играта си и бе близо до гол в 5-а минута след центриране на Греъм Кери от корнер, но Камора изчисти от голлинията след техничен удар на Валентин Антов.
В 12- а минута Жеферсон допусна груба грешка, като върна нескопосано топката и изведе Габриел Дебелюх, но Бусато се намеси умело и спаси.
Амос Юга стреля опасно в 49-а минута, но вратарят на Клуж бе на мястото си и спаси.
С пропуски отново се отличи Али Соу, който имаше две златни възможности за гол. Най-напред бе изведен в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб, а в 77-а минута Тибо Вион центрира и Соу не успя да нанесе точен удар с глава.
Клуж доигра мача с 10 души след втори жълт картон на Александру Кипчиу. Нападателят бе санкциониран за симулация в наказателното поле на гостите и остави тима си с човек по-малко в оставащите минути.
В добавеното време влезлият като резерва Тиаго Родригес стреля мощно извън наказателното поле, но вратарят на Клуж спаси със сетни сили.