Fakti.bg | 05.12.2020 20:20:19 | 111

Атлетико Мадрид излезе начело в Ла Лига след нова победа със суха мрежа

Атлетико Мадрид излезе начело в Ла Лига, след като победи тима на Валядолид с 2:0 като домакин в мач от 12-ия кръг на испанския шампионат. Головете за ''дюшекчиите'' вкараха Тома Лемар в 56-ата минута и Маркос Йоренте в 72-ата минута.

Въпреки превъзходството си през първата част, мадридчани не съумяха да намерят правилния път към вратата на съперника. Така двата състава се оттеглиха на почивката при 0:0.

Второто полувреме обаче започна по най-добрия начин, след като в 56-ата минута непокрития Лемар получи убийствен пас и сам срещу вратаря нямаше проблем да открие – 1:0.

Йоренте подпечата успеха в 72-ата минута, когато сътвори чудесна индивидуална акция, влезе в наказателното поле и натисна спусъка в десния ъгъл за 2:0.

Така столичани заемат първото място с 26 точки, докато Валядолид е на предпоследното място с 10.