БНР | 16.12.2020 17:53:24 | 147

Берое надигра като гост Царско село

Отборът на Берое записа трети пореден успех в Първа лига, след като победи Царско село с 2:0 като гост в отложен мач от 12-ия кръг на шампионата.

В столичния комплекс "Царско село" домакините бяха по-активни и създадоха няколко отлични положения за гол, но така и не успяха да ги реализират, като с шокиращ пропуск се отличи нападателя на тима Панайотис Лука, който не успя да прати топката в опразнената врата от десетина метра. От своя страна старозагорци се възползваха от своя шанс и откриха резултата в 44-та минута, когато Еривалдо бе изведен от Александър Цветков с отличен дълъг пас и технично преодоля вратаря на Царско село Джони Пласид.

През второто полувреме възпитаниците на Любослав Пенев така и не успяха да стигнат до изравнителен гол, а гостите оформиха крайното 2:0 чрез Кукула в 79-та минута. За Царско село това бе седмо поражение през сезона, след което тимът заема осмо място в класирането със 17 точки. От своя страна Берое е на пета позиция с актив от 27 точки.

За Царско село това бе последен мач за годината, докато Берое ще се изправи срещу Монтана у дома в събота от 14:00 часа в отложена среща от 13-ия кръг на Първа лига.