БНР | 19.12.2020 17:16:41 | 147

Лайпциг изпусна шанс да стъпи на върха

Отборът на Лайпциг пропусна възможността да излезе еднолично начело в Бундеслигата, след като в домакинство от 13-ия кръг на германското първенство по футбол завърши 0:0 у дома с Кьолн. Биковете събраха 28 точки и имат колкото Байер (Леверкузен), който по-късно днес приема Байерн (Мюнхен). Другите два акцента от ранните мачове са пораженията на закъсалите в класирането Майнц и Шалке'04.

Домакините имаха сериозни проблеми да пробият защитата на Кьолн преди почивката, като единствената прилична възможност за гол се откли пред играещия под наем от Манчестър Сити Анхелиньо. Ударът му от близко разстояние обаче се отклони в тяло на бранител и излезе в корнер.

След почивката РБ Лайпциг вдигна оборотите и доминираше почти през цялото време, но най-златната им възможност беше пропусната от Кевин Кампъл в 65-ата минута, след като шутът му мина над горната греда.

Новият временен треньор Хууб Стевенс не стартира по най-добрия начин начело на Шалке'04 и кралскосините отстъпиха с 0:1 от директния си противник за оставане в елита Арминия (Билефелд) у дома и остават на дъното само с 4 точки. Поражението им увеличи серията от 29 мача в Бундеслигата без победа.

Фабиан Клос откри резултата за Армения в 53-ата минута, а това се оказа прекалено голям проблем за домакините и те не успяха да стигнат дори до точка. Шалке'04 остава на дъното с 4 точки, а Арминия взе втора победа в последните си три мача и събра общо 10 точки, с които пак е 16-а.

Борусия (Мьонхенгладбах) падна с 1:2 у дома от Хофенхайм с 10 души, след като Маркус Тюрам в 79-ата минута беше отстранен с червен картон, след като наплю противник в лицето. Иначе домакините откриха резултата в 34-ата минута от дузпа, реализирана от Ларс Щиндъл. През второто полувреме в рамките на 9 минути гостите обърнаха мача. Хърватският здравеняк Андрей Крамарич изравни в 79-ата минута, а Райън Сесеньон обърна мача в 86-ата.

Предпоследният Майнц също падна у дома - 0:1 от Вердер (Бремен) и остава с 6 точки като най-вероятен изпадащ заедно с Шалке. Бременските музиканти стигнаха до успеха с гол на младия германски талант Ерен Динкчи в 90-ата минута и с 14 точки вече са на 12-о място.

В дерби от средата на таблицата Айнтрахт (Франкфурт) се справи с 2:0 с Аугсбург като гост и го задмина в класирането, събирайки 17 точки на 9-ото място. Аугсбург е 10-и с 16.