БНР | 28.12.2020 03:46:47 | 169

Уулвърхeмптън отне точки на Тотнъм

Отборът на Уулвърхемптън завърши 1:1 срещу гостуващия Тотнъм в последната среща от 15-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Възпитаниците на Нуно Еспирито Санто останаха само с един успех в последните си пет мача, а с 21 точки се изкачиха на 11-ото място в класирането. Гостите от Лондон пък записаха четвърта поредна среща без победа и с 26 точки заемат петата позиция.

Столичани поведоха още в 58-ата секунда. След центриране от корнер защитата на домакините не успя да изчисти добре от наказателното поле и Бен Дейвис върна към Танги Ндомбеле, който стреля силно от около 20 метра и изненада неубедителния в ситуацията Руи Патрисио. Постепенно домакините овладяха инициативата и на няколко пъти бяха близо до изравняването. В 28-ата минута Нелсон Семедо пусна пас по тревата от дясно и Фабио Силва засече от 7-8 метра, но на сантиметри край целта. Уулвс стигна до нов шанс пет минути преди почивката, но ударът на Даниел Поденсе от 12-13 метра не затрудни Юго Йорис.

След почивката домакините продължиха да действат по-активно и повече атакуваха, но Тотнъм се защитаваше солидно. В 86-ата минута Уулвърхемптън все пак заслужено стигна до изравняване при деветия си корнер в двубоя. Педро Нето центрира от дясно към близката греда и Ромен Сайс с глава засече в далечния ъгъл за 1:1. В последните секунди на добавеното време Силва можеше да донесе и победата на домакините, но отблизо с глава стреля слабо в ръцете на Йорис.