Fakti.bg | 28.12.2020 17:07:33 | 105

Кристъл Палас и Лестър завършиха 1:1 на "Селхърст Парк"

Кристъл Палас и Лестър завършиха 1:1 на "Селхърст Парк" в среща от 16-ия кръг на Премиър лийг. Вилфрид Заха откри резултата в 58-ата минута, а Харви Барнс изравни в 83-ата.

Рокадите са нещо нормално за този период в Англия, когато сгъстения цикъл от мачове ги налагат. Те обаче се отразиха по-сериозно на Лестър. Джейми Варди започна мача на резервната скамейка и влезе в игра в 66-ата минута.

Ако голмайсторът на "лисиците" бе на терена от самото начало, срещата може би щеше да се развие по различен начин. В 19-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Келечи Ихеаначо обаче не успя да преодолее Висенте Гуаита. Малко по-късно Денис Прает удари гредата от малък ъгъл, а след половин час игра Ихеаначо направи още един пропуск.

Палас също имаше своите шансове, макар и по-рядко. Андрос Таунзенд не се възползва от добра ситуация. След почивката Заха стреля над вратата от границата на наказателното поле. В този период домакините имаха предимство, а в 58-ата минута Заха откри резултата след отлична атака, в която комбири с Таунзенд. За него това бе осми гол във Висшата лига от началото на сезона.

Лестър постепенно взе инициативата в търсене на изравняване, а влизането на Варди направи тима доста по-опасен. Седем минути преди края на редовното време Харви Барнс изравни след индивидуален пробив. До края "лисиците" упражниха натиск, но така и не успяха да стигнат до ново попадение.

Отборът на Брендън Роджърс се изкачи на второ място. Той изостава на три точки от лидера Ливърпул, но е изиграл един мач повече. Кристъл Палас е 13-и с актив от 19 точки.