БНР | 29.12.2020 20:49:05 | 347

Левски и Балкан с лесни победи в баскетболното първенство

Отборът на Левски Лукойл постигна победа срещу Черно море Тича със 102:74 в мач от мач от деветия кръг на мъжкото баскетболно първенство, игран зала "Универсиада". Двата отбора бяха равностойни през първото полувреме, но "сините" изиграха по-силна трета и четвърта четвърт и се поздравиха с успеха.
Мачът започна с минута мълчание в памет на Валентин Лазаров, а Лъчезар Димитров получи приза "Рачо Колев - Едно сърце, една игра". За Левски в игра се завърна Тайрон Брезълтън, а в групата на тима за първи път попадна синът на старши-треньора Константин Папазов - Александър.
Данило Тасич записа пореден дабъл-дабъл срещу името си в статистиката. Този път сърбинът се прибра в съблекалнята с 24 точки, 12 борби, а към тях добави и 5 асистенции. Венцислав Петков и Тайрън Бразелтън нанизаха общо 36 точки в коша на варненци - всеки по 18, но американецът също регистрира дабъл-дабъл, тъй като постигна и 11 асистенции. Райън Райт завърши с 12 точки.
Съставът на Спартак Плевен постигна драматична победа като гост на Черноморец с 82:80 след продължение. Плевенчани изоставаха в голяма част от мача в резултата, но в края на редовното време стигнаха до равенство, а в продължението успяха да спечелят и да запишат втора победа за сезона. Николай Маринов се отличи за Спартак с 33 точки, а 18 добави Ивко Ивков.
За Черноморец Даянте Болдуин записа 23 точки, 13 борби и 7 асистенции.

Тимът на Балкан завърши годината с победа с 92:62 като гост на Ямбол. Двата тима бяха равностойни през първата четвърт, но след това ботевградчани намериха ритъма си в защита и завършиха полувремето с 9 точки аванс. През третата четвърт домакините показаха воля и изравниха, но в последната част класата на Балкан си каза думата.
Така Балкан вече има актив от 5 победи и 3 загуби. Ямбол остава само с две победи от осем мача.
Дарко Балабан завърши с 22 точки, а 19 добави Сияни Чеймбърс. Дианте Джордан завърши с 15 точки, а с 10 плюс 8 борби - капитанът Димитър Димитров.
За домакините Уендъл Атууд завърши с 16 точки, а по 14 вкараха Ерик МакГил и Иван Лилов.