Fakti.bg | 02.01.2021 08:00:54 | 159

Манчестър Юнайтед измъкна победата срещу Астън Вила

Манчестър Юнайтед надви Астън Вила с 2:1 във втори мач за новата 2021-а година от Висшата лига, а двубоят се превърна в един от най-атрактивните до момента през сезона. Автор на първото попадението за Юнайтед беше Антони Марсиал, а Бертранд Траоре изравни в началото на втората част. Само 3 минути по-късно обаче Бруно Фернандеш върна аванса на своя тим.

Домакините създадоха положение след само 60-на секунди. След извеждащ пас към Бруно Фернандеш, задъ гърба на отбраната на Вила, португалецът свали топката и опита мощно центриране, но Емилиано Мартинес се справи и отби.

В 10-та минута момчетата на Оле Гунар Солскяер стигнаха до нов шанс. Бруно Фернандеш отне топката в центъра и намери пробива на Антони Марсиал. Стрелецът контролира добре, навлезе навътре и стреля към далечния ъгъл на Мартинес, но аржентинецът отново изби. Три минути по-късно Джон Макгин, от своя страна, принуди Давид Де Хеа да се намеси, за да предотврати попадение.

В следващите минути играта се изравни. Фред не успя да уцели вратата на гостите в 16-та минута отдалеч, а в 37-та минута Бруно Фернандеш също не намери очертанията на противниковата врата от около 15 метра.

Все пак, усилията на "червените дяволи" се увенчаха с успех в 40-та минута. След страхотна контраатака Маркъс Рашфорд намери Аарън Уан-Бисака по десния фланг, а крайният бранител качи топката на непокрития Марсиал за 1:0.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно положение в първите 5 минути В 52-та Вила получи голям шанс да изравни. След чудесно развита атака, Мат Таргет качи с перфектно центриране топката на главата на Оли Уоткинс, но ударът с глава на тарана беше спасен по изумителен начин от Давид Де Хеа. Само 2 минути по-късно Анвар Ел Гази не уцели вратата след чудесна бърза контраатака.

В 58-та минута страхотната игра след рестарта на полувремето на гостите донесе своя резултат. След бързо изпълнен фаул Джак Грийлиш получи кълбото на десния фланг и с чудесно центриране намери Бертранд Траоре на задната греда, а стрелецът не сбърка за 1:1.

В 61-та минута обаче домакините си върнаха аванса. След нарушение срещу Пол Погба в наказателното поле, Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и не сбърка за 2:1. В 71-та минута Антони Марсиал тества рефлексите Емилиано Мартинес отново, но стражът този път предотврати нов гол.

Минута по-късно и Анвар Ел Гази принуди Давид Де Хеа да направи стабилно спасяване, за да запази аванса на своя тим. Само 3 минути по-късно Уоткинс отново не вкара след поредното брилянтно подаване на Джак Грийлиш. В 77-та минута Бруно Фернандеш изпробва рефлекса на Мартинес отдалеч, но стражът пак се намеси блестящо.

По този начин "червените дяволи" се изравниха с водача в класирането Ливърпул, като и двата тима имат по 33 точки след 16 изиграни мача, но "мърсисайдци" са с по-добра голова разлика. Вила, от своя страна, остана 6-ти с актив от 26 точки.