БНР | 02.01.2021 17:36:56 | 205

Втора поредна загуба за Байер (Леверкузен)

Отборът на Байер (Леверкузен) пропусна шанса да оглави класирането във първенството на Германия по футбол, след като допусна второ поредно поражение. Тимът загуби с 1:2 като гост на Айнтрахт (Франфурт) в среща от 14-ия кръг, с който се подновява Бундеслигата след кратката почивка за Коледа. Така сега Лайпциг има шанс да измести "аспирините" от второто място в класирането, а шампионите от Байерн да им поведат с 5 точки. Леверкузен загуби със същия резултат от Байерн (Мюнхен) в последния си мач за 2020 година и сега започна с поражение 2021-а. Леверкузен откри резултата в 10-ата минута след впечатляващо изпълнение на Надим Амири, който вкара топката с пета между краката на вратаря Лукас Храдецки.

Само 12 минути по-късно Амин Юнес изравни. В 54-ата минута домакините стигнаха до обрат, след като защитникът на Байер Едмонд Тапсоба си вкара автогол в опита да пресече пас на Дайчи Камада. За Айнтрахт това е едва четвърта победа от началото на сезона.

Лидерът Байерн е домакин на Майнц 05 в неделя, но Лайпциг може да оглави класирането поне за 24 часа, ако спечели гостуването си на Щутгарт по-късно днес.

Унион (Берлин) се изкачи на четвъртото място след успех с 2:0 срещу Вердер Бремен. Попаденията паднаха още до 28-ата минута и бяха реализирани от Шералдо Бекер и Тайво Авоний.

Фрайбург продължи отличното си представяне и спечели с 3:1 срещу Хофенхайм. В 7-ата минута Баптист Сантамария отбеляза първия си гол в Бундеслигата, с който откри резултата за Фрайбург. Винченцо Грифо покачи на 2:0 след дузпа в 34-ата минута, а в 42-ата автогол на Нуху направи резултата 0:3. В 58-ата минута домакините стигнаха до почетен гол, дело на Бебу.

Борусия Мьонхенгладбах спечели с 1:0 като гост на Арминия Билефелд и прекъсна серията си от четири поредни срещи без успех в Бундеслигата. Брийл Емболо отбеляза единственото попадение в 58-ата минута.

Аугсбург победи Кьолн с 1:0 с гол на бразилеца Яго в 77-ата минута.

По-късно днес новият треньор на Шалке 04 Кристиан Грос ще се опита да сложи край на серията на тима в общо 29 поредни двубоя през миналия и настоящия шампионат при гостуването на Херта (Берлин).