БНР | 02.01.2021 20:02:26 | 137

Брайтън оцеля срещу Уулвърхемптън в зрелищно 3:3

Отборите на Брайтън и Уулвърхемптън направиха зрелищно 3:3 в мач от 17-ия кръг от Висшата лига на Англия по футбол. Домакините губеха с 1:3 след края на първото полувреме, но успяха да стигнат до равенството.

Аарън Конъли откри за домакините в 13-ата минута, но гостите изравниха след удар с глава на Ромен Сайс. Към края на полувремето първо автогол на Дан Бърн изведе гостите напред, а след това Рубен Невеш от дузпа увеличи аванса им на 3:1.

Брайтън обаче започна агресивно втората част и след 50 секунди Нийл Мопе намали от дузпа, след като бе фаулиран от Жоао Моутиньо. Удар с глава на капитана Люис Дънк в 70-ата минута донесе равенството на Брайтън.

Брайтън остава на 17-о място в класирането, на три точки от зоната на изпадащите, но тимът има два мача повече от 18-ия Фулъм. Уулвърхемптън е на 12-а позиция с 22 точки, но няма победа в последните си четири мача от Висшата лига.