Fakti.bg | 06.01.2021 21:43:14 | 134

Манчестър Сити победи Юнайтед и ще защитава трофея си от Купата на Лигата

Носителят на трофея от миналия сезон Манчестър Сити срази като гост градския съперник Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Олд Трафорд" и се класира за финала в турнира за Купата на Лигата за четвърта поредна година. Воденият от Хосеп Гуардиола тим ще защитава трофея си срещу Тотнъм. "Шпорите" елиминираха вчера втородивизионния Брентфорд с 2:0 в лондонския сблъсък от полуфиналите, а днес "гражданите" ликуваха с голове на Джон Стоунс (50) и Фернандиньо (83).

Първата част бе равностойна, като нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си. Пропуски за домакините направиха Бруно Фернандеш, Хари Магуайър и Мактоминей, които не намериха очертанията на вратата. Мерникът на гостите бе малко по точен и в 13-ата минута дори бяха много близо до гола, но след удара на Кевин де Бройне топката се удари в дясната греда. В последните секунди на полувремето пък Рияд Марез опита късмета си, но шутира покрай вратата.

След почивката в 50-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар Люк Шоу изпусна Джон Стоунс на задната греда и защитникът даде преднина на "гражданите". Седем минути по-късно Стърлинг можеше да удвои аванса на гостите, след като отклони с глава подаване от фланга, но Хендерсън спаси, а в 62-ата минута се намеси решително и при удар на Марез.

В 64-ата минута Хари Магуайър изпревари всички след корнер, но пак не намери целта. Осем минути след това Погба видя Фернандеш, който бе изпуснат сам-самичък в наказателното поле, но португалецът също не бе точен.

Фернандиньо (83) вкара втори гол за Сити и сложи точка. При центриране от корнер Уан-Бисака изчисти точно в краката на бразилеца, който от воле не остави никакви шансове за Хендерсън, а след това мачът просто се доиграваше.

Така "гражданите" се класираха за финала и ще защитават трофея си на "Уембли" срещу Тотнъм на 25 април.