Fakti.bg | 06.01.2021 22:01:02 | 70

Меси отново герой за Барселона

Барселона победи с 3:2 при гостуването си на Атлетик (Билбао) в отложен мач от втория кръг на Ла Лига и се изкачи до третата позиция във временното класиране. Лионел Меси (38, 68) се разигра и вкара два от головете за успеха, а освен това на два пъти прати топката в страничните греди. Педри (14) бе дал аванс на каталунците, а попаденията за баските реализираха Иняки Уилямс (3) и Икер Муниан (90).

Домакините започнаха мача превъзходно и поведоха още в 3-ата минута, когато Иняки Уилямс бе изведен от Раул Гарсия сам срещу вратаря Марк-Андре тер Щеген и не сгреши за 1:0.

След гола гостите превключиха на високи обороти и натиснаха. Вратарят Унай Симон отрази хубави удари на Сержиньо Дест и Усман Дембеле, но бе безпомощен в 14-ата минута, когато Педри вкара с глава за 1:1 след пас на Френки де Йонг. Последваха пропуски на Жорди Алба и Дембеле, за да се стигне до 38-ата минута, в която Педри комбинира с Лионел Меси и аржентинецът направи обрата пълен.

В началото на втората част домакините опитаха да отвърнат, но в 49-ата минута Унай Венседор не успя да преодолее Тер Щеген. Две минути по-късно за малко Атлетик да изравни, но по чудо топката премина покрай вратата след докосване на Уилямс.

В 59-та минута Меси получи топката от Дембеле на границата на наказателното поле и шутира, но топката срещна страничната греда. Три минути след това Меси направи двойно подаване с Антоан Гризман и увеличи аванса на каталунците. Аржентинецът се размина с хеттрик в 72-ата минута, когато след него удар топката се удари в лявата греда.

Към края Антоан Гризман можеше да отбележи, но не затрудни Унай Симон, а в последната 90-а минута Икер Муниаин оформи крайния резултат.

След успеха тимът на Роналд Куман излезе трети с 31 точки. Баските остават девети с 21 точки.