Fakti.bg | 09.01.2021 13:28:34 | 80

ЦСКА стартира ударно в контролите

ЦСКА победи с 4:0 срещу втория отбор на Аланияспор в първата си среща от зимния подготвителен лагер преди старта на пролетния полусезон в efbet Лига. Тиаго Родригес, Греъм Кери, Али Соу и Георги Йомов бяха точни за тима на Бруно Акрапович.

"Червените" надиграха тотално турскяи си съперник и можеха да вкарат още няколко попадения. Гол на Али Соу пък бе отменен спорно.

Момчетата на Бруно Акрапович започнаха активно и след два пропуска откриха резултата. В 9-ата минута след грешка на турския страж, топката се озова в краката на Тиаго, който безпроблемно прехвърли вратаря за 1:0. Няма и 60 секунди по-късно Тиаго влезе в ролята на асистент, подавайки на Греъм Кери, който не се поколеба да направи резултата 2:0.

В 15-та минута Али Соу беше изведен сам срещу стража на Аланияспор и отбеляза, но голът му беше отменен заради доста спорна засада на Радослав Живков.

В 43-та минута резултатът все пак придоби класически вид. Али Соу засече чудесно, остро центриране на Греъм Кери, за да разстреля стража на домакините за 3:0.

През втората част Бруно Акрапович заложи на изцяло обновена стартова 11-торка. "Червените" продължиха да доминират и да правят пропуски. В 62-та минута, след нарушение срещу Енрике Рафаел, "червените" получиха шанс да изпълнят дузпа. Зад топката застана Георги Йомов, който не сбърка и направи резултата 4:0.

До края на срещата турският тим се спаси от още попадения единствено заради умелите намеси на своя вратар.