БНР | 10.01.2021 04:38:08 | 332

Норвежецът Холанд влезе в историята на Бундеслигата

Рекорд в първенството на Германия по футбол постигна 20-годишният нападател на Борусия (Дортмунд) - Ерлинг Холанд. Норвежецът вкара два гола при успеха като гост с 3:1 над Лайпциг в срещата от 15-ия кръг и така той вече има 25 попадения в първите си 25 мача в Бундеслигата. Само този сезон Холанд е реализирал 12 гола в 10 срещи, както и 6 попадения в 4 двубоя от Шампионската лига.

С успеха Дортмунд се изкачи на 4-о място с 28 точки, три по-малко от втория Лайпциг и на пет от лидера Байерн (Мюнхен).

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, в което заложиха на сигурна игра в защита и рядко рискуваха в атака. Гостите от Дортмунд започнаха по-агресивно втората част и поведоха в резултата с гол на Джейдън Санчо в 55-а минута. Санчо получи пас от Марко Ройс и матира вратаря на домакините, отбелязвайки втория си гол за сезона в шампионата. Дортмунд използва импулса от попадението и затвърди успеха след два гола на Ерлинг Холанд. Норвежецът направи 2:0 в 71-а минута с глава след великолепно центриране на Санчо.

В 84-а минута отново Холанд бе точен за 3:0 след извеждащо подаване на Марко Ройс. Норвежецът можеше да запише и хеттрик, но негов удар в 65-а минута срещна напречната греда. Лайпциг също се отчете с греда в 67-а минута след удар на Дани Олмо.