БНР | 13.01.2021 05:44:22 | 89

Манчестър Юнайтед е лидер за първи път от 8 години

Манчестър Юнайтед излезе начело във Висшата лига на Англия по футбол за първи път от 8 години, след като победи с 1:0 като гост Бърнли в отложен мач от първия кръг. Тимът има 36 точки - с 3 повече от втория Ливърпул, а през уикенда предстои мач между двата тима в Ливърпул. Единствения гол реализира Пол Погба в 71-ата минута. Системата за видео повторения (ВАР) няколко пъти ощети Манчестър Юнайтед.

В 28-ата минута гостите организираха контраатака, при която Единсон Кавани имаше възможност да излезе на чиста позиция, но бе фаулиран от Брейди пред наказателното поле. Съдията Кевин Френд отсъди нарушение и показа жълт картон на играча на Бърнли. ВАР обаче прегледа ситуацията дали Брейди не е бил последен в защитата и не трябва да получи червен картон. Видео асистентите обаче върна и предишната ситуация, от която започна контрата на "червените дяволи". Тя бе пред в тяхното наказателно поле, където Люк Шоу влезе остро срещу Гудмундсон в борба за топката. В крайна сметка бе отсъдено нарушение за Бърнли и показан жълт картон на Шоу. Това анулира последващата ситуация с Кавани.

В 36-ата минута Магуайър прати топката във вратата на домакините, като засече с глава центриране на Шоу от фал. Попадението обаче бе отменено заради това, че капитанът на Юнайтед натисна в гръб Ерик Питърс при борбата за високата топка.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Оле Гунар Солскяер, коментира: „Няма как да не съм доволен, когато печелим трите точки. През първите 30 минути не играхме много добре, но след това ВАР ни вдъхна живот. Голът на Хари Магуайър бе идеален и момчетата се ядосаха от отмяната му. Наложи се да ги успокоявам на полувремето. За ситуацията в 27-ата минута е възможно съдията да е бил прав, но отмененият гол беше грешка. Пол Погба заби страхотен гол, показа великолепен стил. Той игра много силно. Щеше да е по-лесно, ако бяхме отбелязали и втори път, но ние не търсим лесни пътища. Вече се чувстваме много по-уверени преди такива мачове. Справяме се добре при гостуванията. Трябва да вярваме в себе си. Чака ни проверка срещу шампиона. Това ще е прекрасен тест за нас“.

Резултати от 18-ия кръг:
Шефийлд - Нюкасъл  1:0
Уулвърхемптън - Евертън  1:2

С този успех Евертън излезе на четвърто място с 32 т., колкото има и третият Лестър.