БНР | 13.01.2021 08:39:31 | 70

Поляк и американец на финала в Делрей Бийч

Поставеният под номер 4 Хуберт Хуркач се класира за финала на АТР 250 турнира по тенис в Делрей Бийч (САЩ).

Полякът победи американския квалификант Кристиан Харисън със 7:6(4), 6:4 за 94 минути и за втори път в кариерата си достигна до финал на АТР Tour след 2019 година, когато спечели титлата в Уинстън-Сейлъм.

26-годишният Харисън игра на първи полуфинал в кариерата си. Той направи двойни грешки в последните си два сервис гейма на втория сет и загуби мача.
Хуркач отстъпваше с 15:40, когато сервираше се победата, но взе четири поредни точки и затвори мача.

На финала полякът ще играе срещу американеца Себастиан Корда, който в другия полуфинал надделя над Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 7:5 за 82 минути.

20-годишният Корда достига до финал на турнир от АТР за първи път.
Американецът можеше да приключи двубоя още в десетия гейм на втория сет, но пропиля два мачбола. Синът на бившия №2 в света Петър Корда стигна до пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори срещата.