Fakti.bg | 13.01.2021 22:46:20 | 87

Барселона успя да стигне финал за Суперкупата на Испания след дузпи с Реал Сосиедад

Барселона се класира за финала за Суперкупата на Испания. Каталунците надвиха Реал Сосиедад след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1, а при дузпите "блаугранас" се наложи с 3:2. В герой за победителите се превърна Марк-Андре тер Щеген, който направи ключови спасявания и отрази два наказателни удара.

Очаквано извън групата остана суперзвездата на Барселона Лионел Меси, който е с травма след мача с Гранада.

Началото на мача бе по-добро за баските. В 3-ата минута удар с глава на Исак мина над вратата на Тер Щеген. В 11-ата минута Оярсабал намери Порту, който отправи удар, но неточно.

В 17-ата минута Дембеле проби отляво и нанесе удар, с който отбраната се справи. В ответната атака Оярсабал пусна отличен пас към Исак и го изведе на стрелкова позиция. Тер Щеген обаче се намеси решително и изби.

В 22-ата минута удар от далечна дистанция на Лангле не намери целта. Три минути след това каталунците отправиха първия си удар в очертанията на вратата, но Ремиро спаси.

Натискът на Барселона се засили и в 29-ата минута датчанинът отправи удар с глава след центриране на Де Йонг отдясно, но ударът му не намери вратата. В минутите до края на полувремето каталунците взеха инициативата и закономерно откриха резултата. В 39-ата минута Брайтуайт изведе Гризман отляво. Французинът центрира в наказателното поле, където Де Йонг с глава порази целта.

В 42-ата минута Тер Щеген боксира силен удар от около 22 метра на Исак.

Втората част започна отлично за баските. В 51-ата минута Де Йонг игра с ръка в наказателното поле след центриране на Оярсабал. Главният рефер посочи бялата точка, а Оярсабал с безкомпромисен удар вкара за 1:1.

В 59-ата минута Бускетс стигна до топката след центриране от пряк свободен удар. Халфът намери Гризман, който стреля от движение, но неточно. Малко след това пробив на Дембеле завърши с опасен удар покрай вратата.

В 77-ата минута Педри получи пред наказателното поле, справи се с двама защитници и отправи коварен удар, който Ремиро изби.

Така се стигна до продължения. В 91-ата минута Тер Щеген спаси вратата си от сигурен гол, след страхотен удат от границата на наказателното поле на Салдуа. В 100-ата минута Дембеле финтира защитник в наказателното поле, но нанесе слаб удар, който Ремиро спаси.

В средата на второто продължение двата отбора се разиграха. Първо Гризман стреля в стената от пряк свободен удар, а след това нанесе удар от воле, който Ремиро отрази. Вратарят намери Янузай, който напредна и центрира в наказателното поле, където Оярсабал не успя да намери целта.

Малко след това Янузай се справи с Пянич и проби отдясно. Белгиецът нахлу в наказателното поле, но на нанесе хубав завършващ удар. В 118-ата минута Янузай стреля силно от пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

При наказателните удар каталунците бяха по-точни и спечелиха с 3:2. Дембеле, Пянич и Пуч вкараха за отбора на Роналд Куман, докато Де Йонг стреля в гредата, а Гризман над вратата. За баските се разписаха Мерино и Янузай, а Тер Щеген отрази ударите на Йон и Оярсабал, а Вилиан Жозе стреля в гредата.