БНР | 15.01.2021 18:57:21 | 220

Победи за Рилски спортист и Левски

Водачът в класирането на Националната баскетболна лига Рилски спортист победи със 108:91 (34:26, 25:19, 24:20, 25:26) бургаския Черноморец в мач от 13-ия кръг на шампионата при мъжете.

В Самоков домакините нямаха особени затруднения да постигнат 11-ия си успех в 12 мача от началото на сезона, като бяха точни при почти 3/4 от стрелбите си за 2 точки и при 40 процента за тези от три точки.

Рилски спортист поведе с 8 точки след първата четвърт и с 14 на полувремето, което дойде при 59:45. Това позволи на домакините да контролират спокойно мача и да запишат петата си победа в шест мача у дома.

Брендън Браун бе най-резултатен за победителите с 26 точки, като гардът добави и 10 асистенции. Алекс Симеонов и Мирослав Васов пък добавиха по 13 точки за Рилски. За Черноморец Марвин Смит реализира 21 точки, а 15 прибави Дианте Болдуин.

Левски Лукойл записа десета победа през сезона в Националната баскетболна лига с 86:76 (20:21, 21:18, 28:21, 17:16) над гостуващия отбор на Ямбол.

През първото полувреме играта бе напълно равностойна, като най-голямата разлика, с която поведе един от двата отбора, бе 6 точки за Левски Лукойл малко преди края на втората четвърт. Все пак почивката дойде при 41:39 за "сините".

Баскетболистите на Константин Папазов успяха да натрупат аванс в третата четвърт, като в един момент той премина 15 точки.

В заключителните 10 минути гостите от Ямбол опитаха да стопят пасива си, но го намалиха единствено до финалните 10 точки.

Най-резултатен за Левски Лукойл в срещата бе Христо Захариев с 22 точки, като към тях той добави и 11 борби. Тайрън Брезелтън добави 19 точки, а със 17 приключи Данило Тасич. За Ямбол, който инкасира осма загуба за сезона, Ерик МакГил и Франклин Уилямс вкараха по 12 точки.