Fakti.bg | 15.01.2021 21:34:20 | 159

Лацио размаза Рома в дербито на Рим

Лацио унищожи Рома с 3:0 в дербито на Рим. Небесносините успяха да се възползват от всички подаръци, които „вълците“ дадоха и логично стигнаха до изразителната победа. Всички 9 удара по посока вратата на Рома, от страна на Лацио, се оказаха точни, а три от тях се превърнаха в гол.

Само в рамките на 9 минути Лацио вкара два бързи гола във вратата на своите съграждани. В 14-ата минута „вълците“ имаха възможност да изпълнят ъглов удар, след който топката попадна в ръцете на Хосе Рейна, който от своя страна бързо я вкара в предни позиции. Рожер Ибанес сбърка фатално, Мануел Ладзари му открадна топката и тя попадна в Чиро Имобиле, който се озова в удобна позиция и реализира за 1:0.

В 23-ата минута Лацио вкара и втори гол. Добра атака отдясно премина през Мануел Лаздари, който подаде към Луис Алберто и той с прецизен удар удвои. Ситуацията трябваше да бъде разгледана от ВАР системата, тъй като имаше сериозни съмнения, че при овладяването на топката Лаздари е играл с ръка преди паса към Алберто. В крайна сметка реферът Даниеле Росато призна попадението.

До почивката повече чисти голови положения нямаше.

През втората част нещата на „Олимпико“ не се промениха. В 59-ата минута Сергей Милинкович-Савич стреля опасно, но Пау Лопес успя да спаси. След още 4 минути игра Чиро Имобиле отново стреля опасно, но отново Лопес се справи брилянтно под рамката.

В 67-ата минута Луис Алебрто довърши „вълците“. Той отбеляза шестия си гол с екипа на Лацио от началото на сезона, а голът наистина си заслужаваше. Много добра бърза атака на Лацио завърши с пас към Луис Алберто, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле отбеляза третото попадение за символичния домакин.

Най-чистото положение за Рома бе в 86-ата минута, когато Един Джеко от малък ъгъл стреля, но Пепе Рейна успя да отрази шута му.