БНР | 16.01.2021 08:44:39 | 60

Дания започна с победа защитата на световната си титлата по хандбал в Египет

Дания започна с победа защитата на титлата си на Световното първенство по хандбал за мъже в Египет. Олимпийските шампиони от Рио 2016 надделяха над Бахрейн с 34:20 (19:10) в първия кръг в група "D" на надпреварата.

Датчаните имаха инициативата през цялата среща, като с три поредни гола на началото на второто полувреме върнаха с 22:10 и до края поддържаха двуцифрен аванс. Матиас Гидсел беше най-резултатен за успеха с 10 попадения. За азиатците 8 пъти се разписа Мохамед Ахмед.

В другата среща от групата южноамериканският първенец Аржентина надделя над дебютанта ДР Конго с 28:22 (13:14).

След оспорвано първо полувреме с честа смяна на водачеството в резултата аржентинците вкараха четири поредни гола малко след почивката и поведоха с 18:15, като в последствие продължиха да увеличават преднината си, която достигна 28:20 малко преди края.

Трикратният шампион Германия стартира с убедителен успех в група "А" с 43:14 (16:4) над дебютиращия на световни финали Уругвай. С 9 попадения за Бундестима се отличи Тимо Кастенинг.

В другата среща от групата Унгария се справи с друг дебютант Кабо Верде с 34:27 (19:14).