Fakti.bg | 16.01.2021 17:15:43 | 78

Борусия Дортмунд с грешна стъпка в Бундеслигата (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) продължава с колебливото си представяне в Бундеслигата. В мач от 16-ия кръг "жълто-черните" завършиха наравно 1:1 у дома срещу Майнц.

Левин Йозтуналъ откри резултата за гостите в 56-ата минута. В 73-ата минута Тома Мюние изравни. Три минути по-късно Марко Ройс пропусна дузпа.

Така вестфалци събраха 29 точки и са 4-и във временното класиране. Майнц е предпоследен с едва 7 пункта.

Още във 2-ата минута гол на Ерлинг Халанд бе отменен заради засада след намесата на ВАР. Домакините диктуваха събитията през първото полувреме, но така и не успяваха да стигнат до гол.

В 23-ата минута Центнер отрази удар на Бранд, а малко след това такъв и на Ройс. До края на първата част на два пъти пропусна и Джуд Белингам.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Йозтуналъ получи празно пространство от противниковата отбрана и с премерен удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

Борусия стигна до изравнителен гол в 73-ата минута. Тогава Тома Мюние засече една отбита топка и от границата на наказателното поле прати топката във вратата за 1:1.

Малко след това Александър Хак извърши нарушение срещу Халанд в наказателното поле. Съдията Свен Яблонски посочи бялата точка, но Ройс пропусна.