БНР | 16.01.2021 20:07:55 | 113

Челси се спаси срещу Фулъм накрая

Мейсън Маунт вкара късен гол и Челси спечели с 1:0 срещу Фулъм с човек повече в мач от английското първенство по футбол, с което "сините" се изкачиха на седмо място в класирането. Те имат 29 точки и изостават само с три от последните два отбора в зона Шампионска лига - Манчесът Сити и Лестър Сити.

Маунт вкара с шут по тревата от десетина метра в 78-та минута и Челси спечели едва за втори път в първенството в последните си седем мача. Фулъм пък игра цяло полувреме с човек по-малко след червен картон на десния бек Антоан Робинсън, който бе изгонен заради остро влизане срещу Сесар Еспиликуета.

Вратарят Алфонс Ареола спаси на няколко пъти Фулъм в този мач, а Маунт удари и напречната греда в средата на първото полувреме. Иван Кавалейро пък пропусна най-доброто положение за домакините с удар встрани от вратата. Фулъм е 18-и в класирането с четири точки зад първия над чертата на изпадащите Бърнли.