БНР | 16.01.2021 20:26:50 | 54

Щутгарт открадна победата на Борусия (Мьонхенгладбах)

Щутгарт на два пъти изоставаше срещу Борусия (Мьонхенгладбах) за 2:2, като последното изравняване дойде буквално в последната секунда в мача от 16-ия кръг на германското футболно първенство. Това направи Силас Уамангитука, който вкара от дузпа в 6-ата минута на добавеното време. Мачът беше доста зрелищен, а гостите определено заслужаваха повече победата. Но в крайна сметка след това равенство остават на 7-о място с 25 точки. Щутгарт е на 10-о място с 22 точки. Но въпреки спечелената точка в последната секунда, Щутгарт все още чака първата си победа у дома, тъй като и петте им до момента са като гости.

Гостите поведоха първо чрез Ларс Щинсъл, който също се разписа от дузпа в 35-ата минута. Нарушението беше на Борна Соса срещу Щехан Лайнер. Денис Закария вкара в 61-ата минута за 1:2, малко след като Николас Гонсалес бе изравнил. Попадението на Гонсалес е под номер 3000 за швабите в елита на германския футбол. Но Соса се реваншира, след като центрира на Гонсалес за 1:1. Матиас Гинтер преди това беше блокирал изстрел на Паскал Стенцел на линията в 54-ата минута.

Щутгарт обаче не се отказа и накрая беше възнаграден от точното изпълнение на Силас, като дузпата преди това беше проверена с ВАР.