БНР | 17.01.2021 08:42:06 | 61

Три отбора от елита отпаднаха от турнира за купата на Испания

Три отбора от Примера дивисион отпаднаха на 1/16-финалите в турнира за купата на Испания по футбол. Старши треньорът Абелардо Фернандес имаше кошмарен повторен дебют за Алавес, който загуби с 0:5 при гостуването си срещу втородивизионния Алмерия. Кадис падна с 0:2 в Жирона, а Елче загуби с 0:2 на терена на Райо Валекано. Трите елитни отбора се присъединиха към Атлетико (Мадрид), Хетафе, Уеска и Селта, които отпаднаха от надпреварата в предишния кръг.

Садия Умар даде аванс за Алмерия срещу Алавес след половина час игра, а малко по-късно халфът на баските Томас Пиня получи червен картон за невъздържана проява срещу противник. Гостите направиха още грешки в защита, които се превърнаха в попадения за Алмерия. Вратарят Антонио Сивера допусна гол след удар от дистанция Агер Акече малко преди почивката. Садия Умар отново се разписа малко преди края на първата част за 3:0. В 52-ата минута Родриго Баталия си вкара автогол при опит да изчисти топката, а Хуан Вилар от дузпа девет минути преди изтичане на редовното време оформи крайното 5:0.

Кадис нямаше сили да реализира нито един гол срещу Жирона, след като домакините реализираха два гола чрез Валери Фернандес в началните минути на второто полувреме на двубоя за крайното 2:0.

Други три тима от Примера дивисион имаха нужда от продължения или дузпи, за да се класират за следващата фаза на турнира. Резервата Лукас Окампос се разписа в продължението за трудната победа на Севиля с 1:0 при гостуването срещу Леганес. Бебе и Алехандро Катена във всяко от двете полувремена се разписаха за успеха на Райо Валекано с 2:0 като домакин срещу Елче. Валядолид се нуждаеше от продължения, за да победи с 4:1 третодивизионния Пеня Депортива. Роке Меса се разписа на два пъти - в 106-ата и в 112-ата минута. Оскар Плано оформи крайния резултат в 117-ата минута, след като двата отбора завършиха 1:1 в редовното време.

Леванте победи драматично с 4:2 след дузпи при гостуването си на Фуенлабрада, а в редовното време и продълженията отборите направиха равенство 1:1.